حرکت سریع گریس 1 به سوی آب های بین المللی

به گزارش وبلاگ هنردوستان، نفتکش گریس پس از این که قاضی جبل الطارق اظهار داشت نمی تواند منتظر اقدام آمریکا بماند و توقیف شش هفته ای این نفتکش را طولانی کند، به سرعت به سوی آب های بین المللی حرکت کرد.

حرکت سریع گریس 1 به سوی آب های بین المللی

ایسنا نوشت: نفتکش گریس 1 پس از اقدام ماه گذشته نیروهای انگلیسی که با ادعای نقض تحریم های تجاری این نفتکش را توقیف کردند، در جبل الطارق نگهداری می گردد.

در حالی که آمریکا کوشش داشت مانع آزادی این نفتکش گردد، اما دادگاه عالی جبل الطارق روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که مقامات آمریکایی درخواست قانونی مطرح ننموده اند و ایران نیز اطمینان داد که این کشتی به سوی یک مقصد تحت تحریم حرکت نخواهد کرد.

دولت جبل الطارق در اظهاراتی خاطرنشان کرد: در پی اطمینانی که ما از سوی ایران برای رعایت تحریم های اروپایی دریافت کردیم، دیگر دلیلی برای ادامه توقیف قانونی نفتکش گریس 1 وجود ندارد.

این تصمیم مسابقه ای را بر سر سرنوشت این کشتی ایجاد نموده است. به گفته جلیل اسلامی، معاون امور دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی ایران، این کشتی اکنون در راستا خود به سوی یک بندر در دریای مدیترانه واقع شده است.

دولت جبل الطارق در این بیانیه خاطرنشان کرد: وزارت دادگستری آمریکا به طور جداگانه درخواست کرد فرآیند حقوقی جدیدی برای توقیف این نفتکش شروع گردد.

فابیان پیکاردو، سروزیر جبل الطارق به شبکه سی ان ان گفت: جبل الطارق همچنان در حال آنالیز جداگانه درخواست آمریکا برای ادامه توقیف این کشتی است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت جبل الطارق خاطرنشان کرد ماه میلادی جاری دیدارهای متعددی با نمایندگان دولت ایران درباره سرنوشت این نفتکش داشته و در نهایت ایران موافقت نموده که مقصد نهایی این نفتکش تحت تحریم های اتحادیه اروپا نباشد.

بر این اساس ایران موافقت کرد پرچم این نفتکش را تغییر دهد و این کشتی اکنون با پرچم ایران سفر می نماید.

طبق اعلام دولت جبل الطارق، چهار خدمه این کشتی شامل ناخدا، افسر اول و دو نفر دیگر آزاد شدند. با این حال جان ویلکینسون، وکیل ناخدای کشتی گفت قصد ندارد به کشتی بازگردد و می خواهد به هند برود. اکثر 28 خدمه گریس 1 در کشتی حضور دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حرکت سریع گریس 1 به سوی آب های بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت سریع گریس 1 به سوی آب های بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید