معرفی آلبوم موسیقی مانترا در شهرکتاب مرکزی

به گزارش وبلاگ هنردوستان، خبرنگاران آنلاین:مراسم جشن امضا و معرفی آلبوم موسیقی مانترا، آدینه 11مرداد با حضور نادر مشایخی، هوشیار خیام، مانی جعفرزاده، رضا فرهادی، بهنام ابوالقاسم و سام اصفهانی، ساعت 19 در شهرکتاب مرکزی برگزار می گردد.

معرفی آلبوم موسیقی مانترا در شهرکتاب مرکزی

مانترا پس از ماندالای درون دومین تجربه شخصی سام اصفهانی، در قالب مجموعه ای برای سولوی پیانوست.

این مجموعه 6 قطعه مخصوص پیانو دارد.

سه قطعه اول که با پیشوند پانوراما آمده است، در واقع دنباله پانوراماهایی است که اساس آن ها در مجموعه اول برنامه ریزی شده است. قطعاتی که در آن ها از الگوهای تماتیک یا ریتمیک موسیقی ایرانی(شامل ردیف دستگاهی، مقامی و محلی) به طور مستقیم بهره گرفته شده است.

پیشوند پانوراما بر این دسته قطعات، اشاره بر تصاویر کشیده در عکاسی دارد که در واقع کنایه ای است بر کشیدگی زمان.

سه قطعه بعدی (والس کولی، به خاطر آفتاب یکشنبه، مرثیه ای برای درخت) قطعات لیریک و تغزلی برای پیانوست که رویکردی غیر مستقیم به المان های موسیقی ایرانی دارد.

سام اصفهانی، آهنگساز، نوازنده پیانو و مدرس دانشگاه، آهنگساز و پیانیست مجموعه مانترا (تکنوازی پیانو) از کودکی نوازندگی پیانو را شروع کرد و و دوره تکمیلی را نزد پروفسور کلارا بوکوچاوا گذرانده است.

او در زمینه آهنگسازی و سایر آموزه های تخصصی موسیقی از محضر استادان: فرید عمران، احمد پژمان، حسین دهلوی، حسین ریاحی، کامبیز روشن روان، امیر اسلامی، مسعود ابراهیمی و... بهره برده است.

شرکت در این برنامه، برای عموم علاقه مندان آزاد است.

شهرکتاب مرکزی واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، نبش کوچه کلاته آدینه 11 مرداد ساعت 19 میزبان کتابوندان و علاقه مندان به هنر و موسیقی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی آلبوم موسیقی مانترا در شهرکتاب مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی آلبوم موسیقی مانترا در شهرکتاب مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید